‪XI Nocny Maraton Matematyczny‬

Już za nami XI Nocny Maraton Matematyczny! Oto laureaci:

I miejsce - ex aequo Katolik Chorzów oraz ZSTiO nr 3 w Chorzowie
II miejsce - 1 LO AZSO w Chorzowie - Słowak
III miejsce - NIE PRZYZNANO
Gratulujemy zwycięzcom!

Przygotowania do Maratonu rozpoczęły się już tydzień wcześniej, co można było zauważyć, ponieważ cała szkoła była przystrojona gazetami, a uczniowie rozprowadzali matematyczne ciastka, by zebrać fundusze. W piątek wieczorem o 20:00, pani w-ce dyrektor Danuta Schelenz oraz profesor Sebastian Matyjaszczyk uroczyście powitali uczestników na naszym konkursie. Chwilę potem rozpoczął się wykład, prowadzony przez absolwentkę Katolika, panią Karolina Dymek, obecnie studentkę Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej, pt. "Czy w ziarenku piasku można zobaczyć cały świat?". Następnie drużyny z każdej szkoły otrzymały zestaw zadań typu maturalnego i wszyscy udali się do sal, a uczniowie Katolika spędzali miło czas na korytarzach (ci, co byli, to wiedzą). Dobry humor, jak co roku, wszystkim dopisywał. Po rozwiązaniu wszystkich matematycznych problemów uczestnicy mogli odetchnąć i odprężyć się podczas "Cafe Katolik". O północy zostały ogłoszone wyniki i rozdano nagrody.

Specjalne podziękowania dla osób piekących pyszne ciasta oraz naszych sponsorów (a właściwie ich rodziców): Miłosz Bochnar, Konrad Hula, Krzysztof Jarczyński, Jakub Kasznicki, Maksymilian Kasznicki, Anna Kluba, Dominik Kolbusz, Emilia Kolbusz, Magdalena Kuc, Agnieszka Kurzak, Wiktor Kurzeja, Piotr Lizoń, Maria Łaciak, Igor Markiton, Lena Mróz, Mateusz Nowak, Lilianna Socha, Blanka Sokolik, Krzysztof Sokolik, Natalia Sokolik, Dominika Szwajnoch, Tomasz Szwajnoch, Aleksandra Słomian, Jagoda Słowik, Krzysztof Świątkowski, Karol Turula, Krzysztof Wachowicz, Estera Wesenfeld, Inga Wojciechowska.
A za rok kolejny, już XII Nocny Maraton Matematyczny!
-----------------------------------------
Tekst: Anna Karolina