VIII Nocny Maraton Matematyczny

Marlena Klonowska , Łukasz Ochwał i Adrian Skutela wygrali Nocny Maraton Matematyczny

Oficjalne wyniki VIII NMM
I ZSSRKAK w Chorzowie - Katolik
II L.O. im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie - Słowak
III SZSP Don Bosco w Świętochłowicach - Salezjanie

23 października odbył się Nocny Maraton Matematyczny. Najlepsi uczniowie chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w trzyosobowych drużynach, reprezentujących każdą z placówek, rozwiązując zadania z matematyki. Każdy kto zna ten konkurs wie, że to coś niespotykanego. Wszystkie ekipy miały przydzielone sale, a mimo późnej pory, szkoła tętniła życiem! Najlepsi okazali się uczniowie gospodarzy. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Słowaka oraz Salezjan ze Świętochłowic. Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja i zabawa odbył się wykład Pana Kamila Stemplewskiego studenta Politechniki Śląskiej Wydziału Matematyki Stosowanej (naszego absolwenta). Podczas, gdy w salach wszyscy głowili się nad rozwiązywaniem tegorocznego zestawu zadań, na korytarzach panowała świetna atmosfera! Głośna muzyka i wszędzie możliwość spróbowania przepysznych ciast, przygotowanych wcześniej przez naszych uczniów.
Nie samą rozrywką żyje jednak człowiek. Każdy z obecnych w jakiś sposób przyczynił się do kolejnego sukcesu tej wspaniałej imprezy. Ktoś w końcu musiał przygotować całe to wydarzenie i zadbać o nie w jak najmniejszych szczegółach. Jak co roku, atmosferę zbliżającego się Maratonu można było odczuć już wiele dni wcześniej, a o dniu organizacji przypominała Nam tablica, na której co dnia zmniejszała się liczba dni do wydarzenia. Od kilku dni korytarze były już barwnie przygotowane na przyjęcie gości z innych szkół i świetną zabawę! Warto dodać, że nagrody, które otrzymali laureaci były ufundowane, przez sponsorów związanych z chorzowskim Katolikiem a wśród nich znaleźli się: Poseł Maria Nowak, Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego im. Profesora A. Cieszyńskiego w Zabrzu oraz rodziny uczniów: Filipa Zaróda, Wiktorii Imiolczyk, Mateusza Pasternaka, Aleksandra Trzaski, Magdaleny Ofiarowicz, Maksymiliana Wójcika oraz Mateusza Nowaka. Całego tego wydarzenia nie byłoby jednak, gdyby nie ogromne zaangażowanie zespołu nauczycieli, dyrekcji, a przede wszystkim Pana Profesora Matyjaszczyka, głównego organizatora i pomysłodawcy całej imprezy! Sam Pan Profesor powiedział w wywiadzie na temat wydarzenia: "Myślę, że nasz konkurs jest przykładem, na to, że można poszerzać wiedzę matematyczną poprzez zabawę. (...) Cieszymy się, iż odwiedzają nas wszystkie chętne szkoły i nasza impreza jest otwarta na całe środowisko uczniów Chorzowa i okolic." Wszyscy świetnie się bawili i żałować można tylko jednego: tego, że do kolejnego Maratonu znowu trzeba czekać cały rok!