XII NOCNY MARATON MATEMATYCZNY

Za  nami kolejna edycja Nocnego Maratonu Matematycznego, już dwunastego!

W tym roku gościliśmy reprezentacje szkół:
Katolik
Ekonomik
Tesla
Batory
Ligoń
Słowak

Oraz gościnnie:
Technikum „Meritum” z Siemianowic Śląskich
Liceum Salezjańskie ze Świętochłowic
Szkoła Artystyczna z Katowic

Oto laureaci:

I miejsce – Salezjanie ze Świętochłowic

II miejsce – Katolik

III miejsce – Słowak

Gratulujemy zwycięzcom!

Widoczne przygotowania do Maratonu zaczęły się już tydzień wcześniej, a na korytarzach zaczęły pojawiać się kolorowe balony. Uczniowie rozprowadzali na przerwach ciasta podczas Matematycznej Kawiarenki, by zebrać fundusze. Kolorowe ozdoby lamp dopełniły efektu końcowego.

W piątek o godzinie 19:00 profesor Sebastian Matyjaszczyk oraz pani dyrektor Dorota Delawska uroczyście powitali uczestników na naszym konkursie. Następnie wysłuchaliśmy wykładu pani Karoliny Dymek, studentki wydziału Matematyki  Politechniki Wrocławskiej oraz pana mgr. inż. Łukasza Świątka, absolwenta wydziału Informatyki i Zarządzania pt. „Jak prawdziwy matematyk kafelkuje łazienkę?”. Później drużyny z każdej szkoły otrzymały zestaw zadań typu maturalnego i udały się do sal. Uczniowie Katolika w tym czasie spędzali miło czas na korytarzach (ci, co byli, to wiedzą). Dobry humor, jak co roku, wszystkim dopisywał.

Po rozwiązaniu wszystkich problemów matematycznych uczestnicy mogli odprężyć się podczas „Cafe Katolik”. O północy zostały ogłoszone wyniki i rozdano nagrody.

Wielkie podziękowania kierujemy do osób piekących pyszne ciasta oraz naszych sponsorów i ich rodziców: Aleksandra Jarczyńska, Krzysztof Jarczyński, Małgorzata Szczepanek, Kornel Chrobok, Zuzanna Masternak, Wiktoria Adamiec, Kaja Kotala, Krzysztof Świątkowski, Dominika Jeleń, Piotr Lizoń, Szymon Lalik, Wiktor Kurzeja, Franek Sojka, Kinga Jeziorska, Roman Skiba, Piotr Gierlicki.

W szczególny sposób pragniemy podziękować państwu Świątkowskim.

A już za rok kolejny Nocny Maraton Matematyczny. Ciekawe czym tym razem nas zaskoczy.