Dziękujemy sponsorom!

W tegorocznej edycji konkursu Odyseja Umysłu eliminacje regionalne zakończyły się sukcesem aż 5 naszych drużyn. Wszystkie te drużyny uzyskały awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbył się w Gdyni. Uczestnictwo drużyn w Finale wiązało się z niemałymi kosztami (transport, zakwaterowanie) – w sumie w Finale Ogólnopolskim uczestniczyło 31 naszych uczniów. Wyjazd tak dużej grupy uczniów nie byłby możliwy po pierwsze bez wkładu finansowego Rodziców – za co serdecznie wszystkim rodzicom Odyseuszy dziękujemy, jak i bez wsparcia sponsorów. Tegoroczny wyjazd Odyseuszy na Finał Ogólnopolski sponsorowali: firma VOTUM S.A. (https://votum-sa.pl), firma INVESTECO S.A. (http://investeko.pl) oraz osoba prywatna - Pan Jacek Nowak. Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz sponsorom, bez ich udziału sukces naszych Odyseuszy mógłby nie dojść do skutku. Należy podkreślić, że również sami Odyseusze pozyskali fundusze akcjami w supermarketach i podczas akcji „Zdrowe śniadanko” prowadzonej na terenie Naszej Szkoły.

Jesteśmy bardzo dumni z występu WSZYSTKICH naszych Odyseuszy, każda z drużyn przebrnęła niesłychanie trudną drogę, aby awansować do Finału Światowego, każda z drużyn dała z siebie wszystko aby wypaść jak najlepiej. W Odysei Umysłu KAŻDY jest zwycięzcą, bo włożona praca, pokonanie własnych słabości i indywidualna satysfakcja z udziału w Finale są niejednokrotnie ważniejsze niż uzyskane miejsce.

Tegoroczni laureaci pierwszego stopnia (nasze zwycięskie dwie drużyny) uzyskały awans do Finałów Światowych. Jak co roku Finał Światowy odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Jednak awans do Finału Światowego nie wiąże się automatycznie z możliwością wyjazdem do USA. Uczestnictwo naszych dwóch drużyn będzie wiązało się z poniesieniem olbrzymich kosztów (około 120 000 zł). Wyjazd drużyn na Finał Światowy nie będzie możliwy bez wsparcia finansowego sponsorów. Zwracamy się z wielka prośbą do firm i instytucji oraz do osób prywatnych o wparcie finansowe wyjazdu naszych uczniów na Finał Światowy. Dla naszych Odyseuszy to wielka (i być może jedyna) szansa na pokazanie swoich talentów i umiejętności na forum światowym, to wielka możliwość integracji i poznania rówieśników z całego Świata.