Już po IX NOCNYM MARATONIE MATEMATYCZNYM

Z piątku na sobotę w naszej szkole odbył się IX Nocny Maraton Matematyczny. W konkursie uczestniczyło aż 10 szkół ponadgimnazjalnych z Chorzowa i okolic: Ligoń, Słowak, Batory, Curie, Ekonomik, Budowlanka, Muzyk, Salezjanie, Tesla oraz Katolik.

Oto wyniki konkursu:

1. miejsce ex aequo TESLA oraz SŁOWAK
2. miejsce KATOLIK

IX NMM rozpoczął się powitaniem dyrekcji i wykładem pana Łukasza Ochwała, studenta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, pt.: „BIOSTATYSTYKA – Matematyka w służbie medycyny”. Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem. Po wykładzie maratończycy udali się do wyznaczonych sal, gdzie podjęli trud rozwiązywania stu zadań. Na uczestników konkursu w salach czekały przygotowane przysmaki upieczone przez naszych uczniów. W trakcie matematycznych zmagań na korytarzu Katolika rozbrzmiewała dobra muzyka, przy której organizatorzy (nasi uczniowie) świetnie się bawili.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział. Należy dodać, iż najważniejsza jest dobra zabawa podczas rozwiązywania zadań, a nie tylko rezultat końcowy. Dziękujemy wszystkim sponsorom naszego konkursu: firmie DENTAL TEAM z Chorzowa Batorego, opiekunom Igora Ferdka, Szymona Fatygi, Łukasza Jakimowicza, Adama Bigasa, Klaudii Pankowskiej, Katarzyny Dudzik, Agnieszki Knapik, Wiktora Kurzeja, Pawła Gruchalskiego, Michaliny Zimniak, Mai Banaszewskiej, Filipa Zaród. Ponadto wszystkim, którzy upiekli przepyszne ciasta, zdobili naszą szkołę, by tego dnia wszystko wyglądało wyjątkowo. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym X Nocnym Maratonie Matematycznym.

Pozdrawiamy Organizatorzy